Vedat, 167 milyon liraya Lazio’da

İtalyan basını Fenerbahçe ile başkent ekibi arasında anlaşma sağlandığını duyurdu. İki kulüp arasında varılan mutabakata göre; Lazio, Fenerbahçe’ye 16 milyon euro garanti ücret artı 3 milyon euro da performans primi (Toplam 167 milyon TL) ödeyecek. Muriqi ise 2,5 milyon eurodan 4 yıllık anlaşma yapacak.

Vedat, 167 milyon liraya Lazio’da
Abone Ol
02.09.2020 / 10:11 / Editör: Halil KARADAĞ /

Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan Lazio, Vedat Muriqi transferinde nihayet mutlu sona ulaştı. İtalya’nın önde gelen basın kuruluşlarında “repubblica.it”, Lazio ile Fenerbahçe arasında yapılan anlaşmanın detaylarını şöyle açıkladı: “Fenerbahçe’nin istediği 20 milyon euroya karşılık, Lazio 18 milyon euroya kadar çıkmıştı. İki kulüp arasındaki görüşmelerde orta yol bulundu. Lazio, Fenerbahçe’ye 16 milyon euro garanti ücret artı 3 milyon euro da performansa bağlı prim ödeyecek.” 

www.lalaziosiamonoi.it ise Kosovalı Vedat Muriqi’nin bu transferden yıllık 2,5 milyon euro kazanacağını ve anlaşmanın 4 yıllık olacağını bildirdi.

6 KAT FAZLA KAZANDIRIYORUM 

Vedat’ın, Antalyaspor ile oynanan özel maçta yer almaması da transferin bittiğinin fotoğrafı olarak gösterildi. Vedat da belirsizliğin ortadan kalkmasını isteyerek Beyaz TV’ye şu açıklamayı yaptı: “‘Fenerbahçe’nin bendeki yeri çok ayrı. Buradan şık bir vedayla, helalleşerek, sarılarak, öpüşerek ayrılmak istiyorum! Kulüp menfaatleri doğrultusunda görüşme süreçlerine hiç dahil olmadım. Serie A ve Şampiyonlar Ligi’nde boy gösterecek Lazio, benim gelecek planlamam için önemli bir adım. Ancak sürecin bu şekilde uzaması bana fazlasıyla zarar vermeye başladı. Yıpratmaya da başladı. Kulübüme 6 kat bonservis kazandırma durumum var. Bu sürecin bir an önce sonuçlanması benim için de iyi olacak.” 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.