Öğle Arası Beslenme

Öğle Arası Beslenme
13.05.2020 / 14.53 / Editör:
A+
A-

Öğle Arası Beslenme

Çalışma hayatının en önemli ve kritik anlarını oluşturan öğle yemekleridir aslında. Öğle arası beslenme her çalışan için hayati önem taşır. Sabahları uyandığınız andan öğle yemeği arasına kadar geçirdiğiniz verimli çalışma saatlerinin günün sonuna kadar devam edebilmesi için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Sabahları yapılan kahvaltının fazla yahut da az olması her bireyin motivasyonunu etkilemez. Fakat öğle yemeklerinde durum bu kadar seçici değildir.

Neler Yemek Gerekir?

Öğle aralarında genel olarak; yağlı besinlerden, et yemeklerinden, hamburger tarzında var olan etli ve tavuklu ekmek aralarından ve özellikle de hamur işlerinden uzak durulması gerekir. Yenilebilecek olan besinler olarak ise; çok daha hafif ve herhangi bir ağırlığı olmayan yemekleri tercih etmek gerekir. Aslında, özellikle de çalıştığınız zamanlarda öğle vakitlerini tam anlamı ile doymanız için ayrılmış vakitlermiş gibi görmek yerine, dinlenme ve atıştırma vakitleri gibi görmek gerekir.

Kahve Bu Anların Vazgeçilmezi Olmalıdır

Aperatif yemek çeşitlerinin ardından, öğle aralarında içilen kahvelerin çok daha fazla işlevsel olduğu bilinir. Aslında, bir yandan dinlenmiş olduğunuzun verdiği dinginlik diğer taraftan da kahvenin tadının ve kokusunun verdiği rahatlık, sizi dinlendirir ve çok daha fazla motive olmuş bir birey haline getirir. Kendinize ayırmanız gereken zamanları gerektiği ölçüde değerlendirirseniz, gün boyunca veriminiz asla düşmez ve çalışmalarınız ile sürekli göz önünde olursunuz.

 

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.