Arı Poleni Faydaları Nelerdir ?

Arı Poleni Faydaları Nelerdir ?
20.05.2020 / 13.48 / Editör:
A+
A-

1- Arı Poleni Çayı, Yunnan’ın tümüyle doğal bitkilerinden seçilmiş bilimsel bir karışımdan oluşmaktadır, Southern Dian Herbals ve Yunnan’ın yerli halkının geleneksel formülü temelinde, modern yöntemlerle işlenmiştir. Özel olarak seçilen Arı Poleni, Semizotu, Epilobium ve Karahindiba bitkileri prostat tedavisinde, ısı değişimi ve vücudun toksinlerden arındırılması yoluyla gerçekleştirilen, hastanın iyileşmesine  önemli  katkı sağlayan bitkisel karışımdır.  İdrar yapma zorluğunun tedavisine, iltihabı gidermeye, şişliklerin inmesine ve içerideki toksinlerin atılmasına, diüretik ve antibiyotik tedavisine yardımcıdır. Aynı zamanda saf ve hoş bir lezzete sahiptir.

2- Akut ve Kronik Prostat Tedavisinde Yardımcı Bitkisel Karışım :

Belirgin etkileri bir periyot kullanımın (5-7 gün) sonunda görülmeye başlanır. Hastalık belirtilerinin 10 gün içerisinde büyük oranda giderilmesine katkı sağlar ve aralıksız olarak 2 ayın üzerindeki kullanımla temel iyileşme sağlanmasında,  tedavi oranının %95’in üzerine ulaşmasında büyük katkılara sahiptir.  Polen Çayı Hasar görmüş prostat bezini iyileştirmede ve bezin fonksiyonlarını yeniden düzenlemede, kişinin gençlik , sağlık ve enerji kazanmasını  sağlamada,  bağışıklı sistemininin güçlendirilmesinde yardımcı olur.

Diğer Fonksiyonları:

 • Jinekolojik hastalıkları iyileştirmede,    
 • Vücuttaki mikro dolaşım sistemini geliştirmede,
 • Kadın hastalıklarında ve Hiper Tansiyonda,  (Yüksek Tansiyon)
 • Cinsel fonksiyonların düzenlenmesinde ve iyileşmesinde yardımcı işleve sahiptir.

3- Arı Poleni Çayı’nın İşlevleri :

 • Çayımızda Arı Poleni tozu ana hammadde olarak belirlenmiştir, Uzak Doğu geleneksel tıbbında doğal antibiyotik olarak tanımlanan semizotu da buna eklenmiştir. Bunun yanında çayda enfeksiyon giderici özelliğiyle karahindiba bitkisi  bulunmaktadır. Çay etkisini,  iltihabın ve idrar yapma zorluğunun giderilmesinde, şişliklerin inmesinde ve toksinlerin dışarı atılmasında ve ayrıca  diüretik tedavisinde yardımcı olarak gösterir.
 • Kadın Hastalıklarında; akıntı, mantar, Rahim, adet düzensizliği, miyom gibi hastalıkların iyileşmesinde  güçlü katkıya  sahiptir.
 • Yüksek tansiyon rahatsızlıklarında tansiyonun dengede durmasını sağlayıcı yardımcı işleve sahiptir.
 • Üreyi dışarı atmada, vücut ısısını ayarlama ve şişlikleri indirmede,  genellikle kangreni, su toplamayı önleme ve ateş düşürme gibi  birçok işlevi yerine getirmede, Akciğer ve üriner sistem hastalıklarının  iyileşmesinde ciddi katkılar sağlayan bilimsel doğal bir karışımdır.
 • Üst solunum yolu enfeksiyonları, bronşit, romatizma, öksürük, göz alerjisi ve üretral kanal enfeksiyonları tedavisinde yardımcı işleve sahiptir. Ayrıca vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmede, kanamayı ve ağrıyı durdurmada, dokuların jenerasyonu, kılcal damarların genişlemesi ve kan dolaşımının düzenlenmesi gibi güçlü yardımcı fonksiyonlara sahiptir.
 • Vücutta bulunan cerahatin dışarı atılmasında büyük katkı sağlayan bitkisel ve bilimsel bir karışımdır.4- Arı Poleni Çayı’nın Vücuttaki Etkileşim Sistemine Sağladığı Katkılar :

1. Kumu  gidermede, hastalığı oluşturan bakterinin  öldürülmesinde ve toksinin dışarı atılmasında vücudumuzun sağlığına kavuşmasında ciddi  katkılar  sağlar.
Arı Poleni Çayı prostat bezi zarının geçirgenliğini arttırarak bitkinin içerisindeki bileşenlerin prostat bezine nüfuz edip bakterilerin öldürülmesine, alt idrar yoluna fazla kan gitmesini, kanamayı ve kan pıhtısını önlemede, bezin kanallarındaki kan dolaşımını arttırmada ve salgıları, metabolitleri ve toksinlerin atılmasında hastalığın belirtilerinin  giderilmesinde yardımcı işleve sahiptir.

2. Arı Poleni Çayı,  Prostat büyümesini durdurarak büyüme sürecini tersine çevirir.
Dihidrotestosteron (DHT) sentezini önleyerek salgı bezine ait hücrelerin bölünmesini sağlayan telomerase enziminin faaliyetlerini engeller, aşırı büyümüş hücrelerin ve dokuların körelmesini kolaylaştırır. Büyümüş olan prostat bezi böylece düzenli olarak küçülür ve idrar yapma zorluğu giderilmiş, hasta rahatlamış olur.

3. Zarar görmüş olan prostat bezini iyileştirilmesinde, bezin işlevlerinin ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine katkı sağlar.
Arı Poleni Çayı bir yandan hastanın prostat belirtilerini giderip prostat bezindeki dolaşımı düzenlerken, diğer yandan prostatın içerisindeki kan dolaşımını da geliştirerek prostatın ve asinüsün fizyolojik işlevlerini devam ettirmelerini sağlamada yardımcı fonksiyona sahiptir. Bezin içindeki durumu düzenleyecek şekilde 5 Alfa redüktaz enzimini engellenmesine ve dihidrotestosteron (DHT) düzeyini düşürmeye katkı sağlar. Bu arada çayın düzenli kullanımıyla bezin içerisindeki yüksek oranlı çinkonun da etkisiyle eser elemenlerin düzeyi ve prostat salgısının PH değeri ayarlanarak, süperoksit dismutasyonu faaliyetini arttırarak, bezenin içerisindeki immünglobülin işlevini düzenleyen, prostat kanserine yakalanma ihtimalini azaltacak şekilde, GRO aktivasyonunu ve DNA sentezini engelleyen retiküloendotelial sistemin fagositoz (fagositlerin kandaki virüsleri, yabancı cisimleri ya da bakterileri öldürme süreci) işlevi arttırarak bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine, prostat bezinin iyileştirilmesine,  beze işlevlerinin  geri kazandırılmasına katkı sağlar.

Kullanım ve Dozaj:

 • Bir su bardağı sıcak suyun içine poşet çayımızı atınız. 5 dakika bekletiniz Bekleme sürecinde 5 veya 6 kez çay kaşığı ile karıştırınız.  (Bitki özünün suya çıkması için) Daha sonra afiyetle içebilirsiniz.
 • Bardakta kalan içilmiş poşeti atmayınız. 1,2 veya 3 saat sonra sıcak su ekleyip aynı poşeti tekrar demleyebilirsiniz.
 • Demlikte Demleme: 3 poşet sabah,  akşam aynı poşetleri atmadan üzerine 3 poşet daha ilave ile demlenerek içilebilir.
 • Bir poşet iki içimliktir. Günde 5 veya 6 poşet tüketilmesi tavsiye edilir.
 • İsteğe bağlı olarak dozajı arttırmak mümkündür.
 • İsteğe bağlı olarak şeker ilave edilebilir.
 • Aç karına veya tok karına içilebilir. Hiç bir yan etkisi yoktur.
 • 2 ay sürekli kulanım sonunda tam etkisini gösterir.
 • Kimyasal katkı maddesi içermez.
 • Bakteriyel enfeksiyon geçiren hastalarda antibiyotik tedavisi ile desteklenmelidir. ( Bu konuda doktorunuza danışınız)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.