Kalemle Kaş Nasıl Boyanır

Kalemle Kaş Nasıl Boyanır
Abone Ol
26.05.2020 / 22:21 / Editör: Arya Karadağ /

Kalemle Kaş Nasıl Boyanır

Kaşlar yüzünüzdeki ifadenin bütünlüğünü sağlar ve bakışlarınıza anlam katar. Eğer kaşlarınız seyrek, düşük ve şekilsiz ise kaş kalemi ile istediğiniz kavisi yaratarak daha kalın, üçgen ya da yüz hattınıza uygun bir şekilde olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için ise bilmeniz gereken bazı kurallar var. Bu kurallardan ilki kullandığınız kalem ile kaş ve ten renginizin uyumlu olması. Beyaz tenli ve sarışın olanlar açık kahve ve gri tonlarını, esmer olanlar ise siyah ve koyu kahve tonlarını tercih etmelidir. Bir ton koyu ya da açık renkte kalem kullanmanız yapmacık bir görüntü oluşturabilir.

Seçtiğiniz kaşınıza ve teninize uyumlu renkte bir kalem ile kaşlarınızdaki boşlukları boyayarak daha kalın kaşa sahip olabilir ve kaşlarınıza istediğiniz kıvrımı vererek kaşlarınızın daha düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz. Kaşlarınızı boyamadan önce ise kaşın etrafına pudra ile çerçeve oluşturmanız, daha sonra bir kaş fırçası ile taramanız makyajınızı daha etkili ve güzel kılacaktır.

Kaş çizgilerinizin ise çok belirgin olmaması için kalemi fazla bastırmamanızda yarar var. Kalemi dik bir şekilde sürmek yerine yumuşak ve yatay hareketlerle boşlukları doldurmanız kaşlarınızda koyu belirgin çizgilerin oluşmasını engelleyecektir. Kaşlarınızdaki kıllar çok ince ise kalemin üzerine kaş farı kullanarak daha dolgun bir görünüm elde edebilirsiniz. Kaş boyama işleminiz bittikten sonra ise kaşın dışına taşan boyayı pamuk ya da kulak temizleyici çöpü yardımıyla silerek temizleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.