Daha Dolgun kirpikler İçin Ne Yapmalısınız?

Daha Dolgun kirpikler İçin Ne Yapmalısınız?
15.05.2020 / 11.08 / Editör:
A+
A-

Daha Dolgun kirpikler İçin Ne Yapmalısınız?

Kirpiklerimiz gözlerimizdeki ve yüzümüzdeki anlamı doğrudan etkiler. Bakışlarımızdaki derinlik ve anlam kirpilerin uzunluğu ve kısalığı ile alakalı olmaktadır. Daha uzun ve dolgun kirpikler her bayanın hayalidir. Ok gibi kirpikler, şiirlere, şarkılara konu olmuş olmakla birlikte, geçmişteki birçok filmde bir kirpiklere olan Hayranlık da vurgulanmıştır. Ancak doğuştan dolgun ve uzun kirpiklere sahip olmak ne yazık ki her bayan için mümkün değildir. Bazen bu yüzden genetiğimizi meydana getiren anne ve babalarımıza kızsak da kirpikleri dolgunlaştırmanın doğal yolları da mevcuttur. Dolgun kirpikler için ne yapmalısınız? sorusunu cevaplayacağımız bu yazımızda sizin için doğal ve doğal olmayan çeşitli tavsiyeler vereceğiz.

C:\Users\Packard Bell\Downloads\d0fa1dbbkirpik.jpgKirpikler İçin Argan Yağı

Öncelikle kirpikleri doğal yollardan dolgunlaştırmak için tercih edebileceğiniz doğal yağların olduğunu söyleyebilmek mümkün. Bilindiği gibi argan yağı, saç, kaş ve kirpikler üzerinde oldukça etkili ve faydalı, haftada birkaç kez kirpiklerinize uygulayacağınız argan yağı ile kirpiklerinizi uzatıp dolgunlaştırabilirsiniz.

Sarımsakla Kirpiklerinizi Dolgunlaştırın

Sarımsak dökülen saçlar üzerindeki etkisini, kirpikler üzerinde de gösterebiliyor, daha dolgun kirpikler için doğal çözüm yöntemleri arasında yer alan sarımsağı kirpiklerinize uygularken gözleriniz yanacaktır. Ancak bundan korkmayınız, yanma kısa sürede geçecek, kirpikleriniz de kısa sürede uzayacaktır.

Kirpiklere Zeytinyağı Bakımı

Kirpik bakımı için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem elbette zeytinyağıdır. Bu yağın kirpikleriniz üzerinde dolgunlaştırıcı bir etkiye sahip olacağının garantisi verilememekte ancak, kirpiklerinize mükemmel bir bakım uygulayacak onları uzatılacağı garanti edilmektedir.

Badem Yağı İle Dolgun Kirpikler

Kirpik dolgunlaştırmak için tercih edebileceğiniz bir diğer cilt bakım yağı ise badem yağıdır. Badem yağı bilindiği üzere kıl çıkarma özelliğine sahiptir ve kısa sürede çok daha dolgun kirpiklere kavuşmanızı sağlar. Tüm bu bakım yağlarını hafta içindeki farklı günlerde de kullanabilmeniz mümkündür. Ancak her koşulda abartmamakta fayda vardır. Şimdi kirpikleri dolgunlaştırma yöntemlerinden yapay olanlara geçelim.

Takma Kirpik

Kirpikleri kısa sürede dolgunlaştırmak adına tercih edilebilecek en kolay yol belki de takma kirpiklerdir. Plastik malzemeden yapılan bu ürünleri, eğer çok gerekli bir durum yok ise tercih etmemeniz tavsiye edilir. Üstelik takma kirpiklerinizin gözünüzden düşmesi de bu uygulamanın en büyük problemidir. Takma kirpiklerinizden gözlerinize mikrop bulaşmaması için bu uygulama sırasında elleriniz çok temiz olmalıdır. Ayrıca başkasına ait kullanılmış bir takma kirpik kesinlikle denenmemelidir.

İpek Kirpik Uygulaması

Kirpikleri dolgunlaştırmanın yolu olarak tercih edilebilecek ipek kirpik uygulaması ise biraz pahalı fakat etkili bir yöntemdir. İpek maddesinden yapılma kirpikler, kendi kirpikleriniz üzerine tek tek yerleştirilir ve hızlı bir kirpik uzatma ve dolgunlaştırma sağlanır. Ancak bu yöntemi tercih etmiş birçok bayanı, yüzünü rahat yıkayamamak, gözlerini rahatça ovuşturamamak gibi problemleri olduğu söylenmektedir. İpek kirpik uygulaması mutlaka deneyimli ve hijyenik bir güzellik merkezinde yapılmalıdır.

C:\Users\Packard Bell\Downloads\1021453_620x413.jpg

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.