BOYADAN YIPRANAN SAÇLARA EVDE BAKIM

BOYADAN YIPRANAN SAÇLARA EVDE BAKIM
23.05.2020
A+
A-

BOYADAN YIPRANAN SAÇLARA EVDE BAKIM

Bayanların değişim için çok sık yaptıkları saç boyama işlemleri yaparlar. Bu durumda saçların yıpranmasına neden olmaktadır. Bu nedene saçlara bakım yapmak ve saç tellerini güçlendirmek gerekmektedir. Evde yapacağınız saç bakım maskelerini haftada bir uygulayarak sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Zeytinyağı özellikle saç bakımı için kullanılan en uygun malzemedir. 2 yemek kaşığı zeytinyağı 1 adet bemix ampul, 1 adet bepanthene ampul kullanarak yapacağınız maske boyadan yıpranmış saçlarınızı kısa sürede onaracaktır. Öncelikle zeytinyağını metal bir çaydanlık altlığında ılıklaşana kadar ısıtın. Hazırladığınız bu karışımı önce saç diplerinize ardından da tüm saçınıza uygulayın. Sonrasında bone ile başınızı kapatın ve 90 dakika bekleyin. Süre tamamlandıktan sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayınız.

Saçlarınız uzunsa ve boyadan dolayı yıpranmış ise hint yağı ve buğday ile yapacağınız karışım saçınızın onarımında oldukça etkili olacaktır. Bu maske için 1 bardak buğday, yarım çay bardağı hint yağı ve 5 bardak su gerekmektedir. Öncelikle buğdayları 5 bardak suyun içine koyun ve kaynatın. Ardından suyu süzüp, buğdayları iyice ezin. Ezdiğiniz buğdayların üzerine hint yağını ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra karışımı saçlarınıza sürün ve 1 saat bekleyin. Sonrasında saçlarınızı ılık su ile yıkayın.

Özellikle boyadan yıpranmış kısa saçlarda uygulayabileceğiniz diğer bir karışım için lazım olan malzemeler, 1 yemek kaşığı bal, 5 yemek kaşığı süt, 5 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 adet muz ve 1 adet yumurtadır. İlk olarak yumurtayı kırın ve diğer malzemeler ile blender yardımıyla karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi saçınıza uygulayınız. Yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra saçınızı ılık su ile yıkayınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.