Yasak kalktı, Darendeliler kuaförlere koştu

KORONA VİRÜS NEDENİYLE UZUNCA BİR SÜREDİR KAPALI OLAN KUAFÖRLER, NORMALLEŞME SÜRECİNE GİRİLMESİ İLE BUGÜN AÇILDI. MALATYA’NIN DARENDE İLÇESİNDE DE AÇILAN KUAFÖRLER, SAĞLIK VE HİJYEN KURALLARI ÇERÇEVESİNDE MÜŞTERİLERİNİ ALMAYA BAŞLADI.

Yasak kalktı, Darendeliler kuaförlere koştu
11.05.2020
A+
A-

Korona virüs nedeniyle uzunca bir süredir kapalı olan kuaförler, normalleşme sürecine girilmesi ile bugün açıldı. Malatya’nın Darende ilçesinde de açılan kuaförler, sağlık ve hijyen kuralları çerçevesinde müşterilerini almaya başladı.
İçişleri Bakanlığı genelgesi ile bugün yeniden hizmet vermeye başlayan kuaför ve güzellik merkezlerinde birçok tedbir alındı. Hijyen kurallarının en üst seviyede olduğu kuaförler, randevu sistemi ile müşterilerine hizmet vermeye başlarken, Darende ilçesinde de sabah saatlerinden itibaren kuaförler saç tıraşına başladı. Belediye ekiplerince sık sık dezenfekte edilen kuaförlere, müşteriler ateşleri ölçülerek alınırken, berberler de maske ve siperlik takarak tıraş yaptı. İçeriye sırayla alınan müşteriler, uzunca bir aradan sonra kuaförlerin açılmasına sevinirken, berberler de sağlık yönünden her türlü tedbirleri aldıklarını ve herkesin gönül rahatlığı ile kurallar çerçevesinde tıraşa gelebileceklerini söylediler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.