Malatya Afet Barınma Sistemleri Eylül’de Hazır

Malatya Afet Barınma Sistemleri Eylül’de Hazır
Abone Ol
07.06.2020 / 19:16 / Editör: Arya Karadağ /

Malatya Valisi Baruş, Kızılay tarafından yapılan eski Vagon Fabrikası arazisinde bulunan Afet Barına Sistemleri inşaatında incelemelerde bulundu.

Kızılaydan yetkililerinde bulunduğu inşaat halindeki Afet Barınma Sistemleri, eski Vagon Fabrikasının kullanılan alanlarının ve daha sonra yapılacak olan atölyenin projesi hakkında Vali Baruş’a kısa bir brifing verildi.

Kızılay Genel Merkez Denetleme Kurulu üyesi Umut Yalçın ve Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu inşaatı hemen bitirmeyi ve eylül sonunda faaliyete geçmeyi planladıklarını ardından 2021 yılının ocak ayında üretime başlayarak prefabrik yaşam konteynırlarını burda üretmeyi ve ihraç etmeyi planladıklarını söledi. 37.500 metre kare kapalı alandan oluşacak olan işletmenn tamamen yerel kaynaklar kullanılarak yapıldığını ve 300 ile 700 arasında varandaşa istihdam sağlamayı planladıklarını aktardılar. Yaptıkları brefing’de Vali Baruş‘a desteklerinden ötürü teşekkür ederek inşaat hakkında detaylı bilgiler verdiler.

Vali Aydın Baruş ise kısa bir konuşma yaparak; “Bu önemli projenin hayata geçmesi ile önce Malatya’da daha sonra tüm Türkiye’de önemli bir atılım gerçekleşmiş olacak. Hem ekonomik hem de istihdam açısından önemli bir proje. İnşallah en kısa zamanda tamamlanarak hizmete açılır. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.