Jandarmadan 8 bin TL ceza

TRAFİKTEN ÇEKİLİ ÖZEL BİR ŞİRKETE AİT AMBULANSIN BAŞKA BİR ÖZEL ŞİRKETE AİT AMBULANSIN PLAKALARINI TAKARAK KULLANDIĞI İDDİA EDİLEN ŞİRKETE VE SÜRÜCÜYE, JANDARMA TARAFINDAN 8 BİN TL CEZAİ İŞLEM UYGULANDI.

Jandarmadan 8 bin TL ceza
Abone Ol
11.09.2020 / 15:51 / Editör: Halil KARADAĞ /

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde, trafikten çekili özel bir şirkete ait ambulansın plakalarını takarak kullandığı iddia edilen şirkete ve sürücüye, Jandarma tarafından 8 bin TL cezai işlem uygulandı.
Plaka Tanıma Sistemi’nde (PTS) şüpheli bir aracın tespit edilmesi üzerine, Akçadağ İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik ve Asayiş ekiplerince şüpheli araç Akçadağ ilçesi Bahri Mahallesi yolu üzerinde durduruldu. Jandarma ekiplerince durdurulan aracın özel bir şirkete ait ambulans olduğu, şasi numarasının sorgusunun yapıldığında; üzerindeki plakanın başka bir özel ambulansa ait olduğu, ambulansın trafikten men edildiği tespit edildi. Jandarma ekipleri, sürücü ve şirket hakkında ‘resmi evrakta sahtecilik’ suçundan işlem yaparken, toplam 8 bin TL de idari para cezası uyguladı. Bahse konu ambulans ise çekici üzerinde yediemin otoparkına götürüldü.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.