Büyükbaş Kurbanlık Fiyatı Açıklandı

BU YIL KORONAVİRÜS SALGINI GÖLGESİNDE GEÇECEK OLAN KURBAN BAYRAMINDA ALINACAK TEDBİRLER ŞİMDİDEN MASAYA YATIRILIRKEN, BÜYÜKBAŞ KURBANLIKLARDA KİLOGRAM BAŞI FİYATLARI DA BELİRLENDİ.

Büyükbaş Kurbanlık Fiyatı Açıklandı
Abone Ol
23.06.2020 / 15:04 / Editör: Halil KARADAĞ /

Ramazan Bayramı gibi Kurban Bayramıda Koronavirüs tedbirleri kamsamında yasaklar gölgesinde geçecek. Kurban Bayramında uygulanacak tedbirler henüz netlik kazanmazken büyükbaş kurbanlıkların kilogram fiyatları belli oldu. Malatya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli, 31 Temmuz’da başlayacak olan Kurban Bayramının koronavirüs tedbirleri gölgesinde geçeceğini ifade etti. Kurban ibadetini yerine getirecek olan vatandaşların kurallara harfiyen uyması gerektiğini söyleyen Taneli, “Kesim alanlarını hazırlayacak olan arkadaşlarımızın da yine öncelikle bu konuyu dikkate alarak kurban satış, kesim ve hizmet alanlarını bu sürece göre hazırlamalarını temenni ediyoruz. Kurban kesecek vatandaşlarımızın hiçbir hastalık korkusu yaşamadan hijyen kurallarına dikkat ederek, eldiven ve maske kullanarak alanda bulunmasını istiyoruz. Üreticilerimiz randevu sistemi şeklinde müşterilerini saat vererek buna göre çağırmalarını kalabalık alan oluşturulmamasını istiyoruz. Bayramın pandemi süreci ile sekteye uğratılmaması için bu konulara özellikle dikkat edilmesini istiyoruz” diye konuştu.

BÜYÜKBAŞ HAYVAN KİLOGRAM FİYATI NE OLACAK?

Kırmızı Et Üreticileri Birliği olarak Kurban Bayramında uygulanacak olan büyükbaş hayvanların fiyatlarınıda belirlediklerini söyleyen Başkan Taneli, “Hem üreticilerimizin, hem de kurban kesecek kardeşlerimizin uygun fiyatla kurbanlarını kesmelerini arzu ediyoruz” dedi. Büyükbaş hayvan fiyatlarınıda bayramdan önce açıklamak gereği duyduğunu ifade eden Taneli, “Bu amaçla, kurban bayramında kesilecek büyükbaş hayvan fiyatlarını şu şekilde belirledik. Randımanlı tosun fiyatı canlı kilogram olarak 25 TL, ham düve canlı kilogram fiyatı 23 TL, inek fiyatı da 21 TL olarak yapılan istişareler neticesinde uygun görülerek belirlenmiştir” dedi.
 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.