Bankalarda Unutulan Para Sorgulama

Bankalarda Unutulan Para Sorgulama
14.05.2020 / 01.49 / Editör:
A+
A-

Bankalarda Unutulan Para Sorgulama

Her sigortalı çalışanın bir banka hesabı vardır. Bu yıllar önce açılmış ve unutulmuş bir hesapta olabilir. Eğer herhangi bir bankada buna benzer bir müşteri kaydı bulunur ise o bankadan müşteriye kampanya SMS ve mailleri gider. Bu hesaplara para yatıp yatmadığı da çoğu zaman soru işareti olur. Aslında bunu öğrenmenin birkaç yöntemi vardır.

ATM’den Unutulan Para Sorgulama

Eğer açılan bu hesaba ait bir kart var ise ve şifresi hatırlanıyor ise konu basitleşir. İlgili hesabın bağlı bulunduğu banka ATM’sine gidilerek hesap kontrol edilir ve tutar çekilir. Eğer küsuratlı bir tutar ise ATM vermeyeceği için kimlik beyanı ile şubeye gitmek gerekir. Eğer kart var ancak şifresi bilinmiyor ise yine kart şifresi için müşteri hizmetleri aranır.

İnternet Bankacılığından Unutulan Para Sorgulama

İnternet bankacılığı pek çok sorunun cevabı oluyor. Eğer açılan hesaba ilişkin oluşturulmuş bir internet bankacılığı var ise hesabın bakiyesi buradan kontrol edilebilir. Bunun yanında kart var ancak internet bankacılığı kullanımı yok ise kart bilgileri ile anında şifre alınır ve internet bankacılığına girilir. Elbette tüm bu işlemlerin yapılabilmesi için bilgilerin güncel olması her banka için şarttır. İnternet bankacılığından yalnızca bakiye bilgisi gözlemlenir. Ancak mobil uygulama ile ATM’lerden kartsız para çekmek artık birçok bankanın uygulamaları arasındadır. Yine de bunun için hesaptaki paranın 10 ya da 20’nin katlarında olması gerekir.

Müşteri Hizmetlerinden Unutulan Para Sorgulama

Uzun zaman evvel açılan hesap sırasında alınan bilgiler değişmediyse müşteri hizmetlerinden yardım almak da kolay işlemler arasındadır. Yani müşteriye güvenlik aşamasında sorulan sorular arasındaki telefon numaralarının değişmemiş olması gerekir. Güvenlik akışı tamamlandıktan sonra hesap bakiyesi müşteriye iletilir. Eğer müşteri güvenlik akışından geçemez ise şubeye gitmelidir.

Şube Kanalından Unutulan Para Sorgulama

Müşteri geçmişteki bilgilerini hatırlamıyor ve eğer bir kartı yok ise son yol olarak şubeye gitmelidir. Şube personeli kimlik beyanına dayanarak müşteriye bakiye ibrazında bulunur. Eğer müşteri hesabın bağlı olduğu şube dışında farklı bir şubeye gider ise tutarı almak için küçük miktarlarda komisyon ödeyebilir. Elbette bu durum bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.