Eğitim Bakanı’ndan LGS’ye dair yeni açıklama

Eğitim Bakanı’ndan LGS’ye dair yeni açıklama
Abone Ol
18.06.2020 / 11:57 / Editör: Sevgi Yüceol /

Malatyahabernet.com / Sevgi Yüceol – Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk hafta sonu sınava girecek olan öğrencilere ve velilerine seslenerek ” Biz sizin için her türlü tedbiri aldık ” diyerek içlerinin rahat olmasını ifade etti.

Bakan Selçuk, hafta sonu yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı (LGS)’ye girecek olan öğrenciler için Twitter hesabından açıklama yaparak “Çocuklarımıza güveniyoruz” notuyla video paylaştı.

Hafta sonu yapılacak olan LGS sınavı için çğrencilere tavsiyelerde bulunan Selçuk 8. sınıf öğrencilerine şunları aktardı;

  • Hani anne babanızın sizden bir şey yapmanızı istediklerinde ‘ben artık büyüdüm küçük değilim’ dersiniz ya hep, işte tam da şimdi bize büyüdüğünüzü göstermek için bir fırsat var elinizde.
  • Hafta sonu LGS’ye gireceksiniz. Biz sizin için her türlü tedbiri aldık. Sınıflarınız dezenfekte edildi. Maskeleriniz, el dezenfektanlarınız okullara ulaştırıldı. Sosyal mesafenizi koruyabileceğiniz yeterli alanlar oluşturuldu.
  • Sizden isteğimiz bu kurallara ve görevli öğretmenlerinizin yönlendirmelerine eksiksiz uymanız. Bu en başta sizin tüm ülkemizin sağlığı için çok önemli. Ben bunu yapabileceğinize inanıyorum.
  • Haydi sınavdan önce sağlık tedbirlerini bir kez daha inceleyin. Şimdiden başarılar diliyorum. Unutmayın sınav sonucu ne olursa olsun bizim için çok değerlisiniz.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunarak öğrencilere başarılar diledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.