Albaraka Türk Kredi Kartı Başvurusu

Albaraka Türk Kredi Kartı Başvurusu
Abone Ol
28.05.2020 / 11:55 / Editör: Arya Karadağ /

Albaraka Türk Kredi Kartı Başvurusu

Bankacılık sektöründe kar-zarar payı üzerinden kazanç sağlayan en büyük kuruluşlardan biridir. Faizsiz kazanç sistemini temsil eder. Aynı zamanda müşterilerine birçok yenilikçi hizmeti sunan bankalardan biridir. Bu hizmetler arasında günümüzde çok fazla kullanılan kredi kartı bulunmaktadır.

Kredi Kartı Nedir?

Günlük harcamalarda, nakit ihtiyacında belli bir limit karşılığında kullanılan ödeme şeklidir. Yüksek meblağda para taşımayı sevmeyen anlık nakit bulundurmayan kişiler kısa süreli ödemelerini kredi kartı sistemiyle daha sonra geri ödemek şartıyla kullanmaktadır. Bankalardan temin edilen bu kartla taksitli alışveriş, özel tüketim, lüks tüketim harcamalarını kolaylıkla yapabiliriz. Özel maliyetli fakat avantajlı bir sistemdir. Maliyetleri ise yıllık kart aidat bedeli, nakit avans ücreti, kayıp çalıntı durumunda kart yenileme bedeli, geç ödeme faiz bedeli gibi ücretlerdir.

Avantajları Ve Dezavantajları;

Üzerimizde çok yüksek meblağlarda para bulundurmadan güvenle alışveriş yapabilmemizi sağlar. Sunduğu taksit imkanıyla bütçemizi zorlamadan alışveriş yapabiliriz. Belirli alışverişlerde yaptığı kampanyalarla avantaj sunar. Üzerimizde nakit olmasa da istediğimizi o an almamızı mümkün kılar. Tabi doğru ve bilinçli kullanım gerektirir. Avantajı olduğu kadar yanlış kullanım sonrası dezavantajları da olabilmektedir.

Geri ödemeleri aksattığımız taktirde faiz ücretleri fazladır. Bu şekilde aldığımız ürün maliyeti daha yüksek olur ve bütçemizi fazlasıyla zorlar. Kayıp çalıntı durumunda hemen müdahale olmaz ise istenmeyen sonuçlar çıkabilir. Yıllık kart ücreti ödemek gerekir. Hesapsız harcamalara neden olabilir.

Albaraka Türk Kart Çeşitleri;

Müşterilerine 3 çeşit kart imkanı sunar. bunlar müşteri sınıflarına göre belirlenir. World klasik, World business, World platinium şeklindedir. Klasik kart; Alışveriş yaptıkça puan verir. Üye iş yerlerinden taksitli alışveriş yapmamızı sağlar. Limiti en alt seviyede olan karttır. Business kart; Dünyanın her yerinde alışveriş yapma imkanı sunar. Kart aidat bedeli yoktur. Limiti oldukça yüksektir. Harcama yaptıkça puan verir. Platinium kart; Alışverişte taksit imkanı sunduğu gibi yanında farklı bir çok hizmetlerde yararlanmamızı sağlar. En üst basamakta bulunan müşterilere hitap eder. Avantajları çok fazladır. Ücretsiz yol yardımı, sağlık hizmeti, ev desteği gibi birçok imkan sunar.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Herhangi bir Albaraka Türk şubesine gidip başvuruda bulunabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise internetten kolayca başvuru yapabilirsiniz. Başvuru formu doldurmanız yeterli olacaktır. Hangi kart sizin için uygunsa bakanız size onu önerecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.